نگهداری از ناخن کاشته شده با چند ترفند ساده

فهرست محتوا

اکثر خانم ها دوست دارند دستانی زیبا داشته باشند وهمانطور که می دانید ناخن ها نقشی بسیار اساسی در زیبایی دست ایفا می کنند. کاشت و ژلیش ناخن یکی از جدیدترین ترند های آرایشی است که بسیار مورد توجه قرار گرفته است. مراقبت از کاشت ناخن که در دو حالت با مواد پودری و ژله ای انجام می شود، نکاتی دارد که باید به آن ها توجه کنید.

نکات مراقبت از کاشت ناخن

ناخن ها پس از کاشت نیاز به مراقبت و رسیدگی دارند و با انجام موارد زیر در طول روز می توانید از شکستن و عفونت آن ها جلوگیری کنید.

چرب کردن هر روزه ناخن ها

مهم ترین اصل مراقبت از کاشت ناخن این است که آن ها را چرب کنید. از آنجایی که بافت ناخن های کاشته شده سفت و محکم است، برای جلوگیری از شکستن آن ها بهتر است در طول روز دو بار چرب شوند. برای این کار می توانید روغن های مخصوص ناخن را از داروخانه تهیه کرده، دو قطره روی هر ناخن بریزید و ماساژ دهید، این کار باعث انعطاف پذیری و نرم تر شدن بافت ناخن ها می شود.

خشک نگهداشتن سطح ناخن

یکی از اصول مراقبت از کاشت ناخن این است که تا حد ممکن از تماس آن ها با آب دوری کنید، هنگام انجام کارهای منزل مانند ظرف و میوه شستن، آشپزی کردن و … بهتر است از دستکش های ضد آب استفاده کنید زیرا آب می تواند به ناخن هایتان آسیب برساند. همچنین به محض شستن دست ها، بلافاصله آن ها را با حوله ای نخی خشک کرده و به هیچ عنوان از سشوار برای خشک کردن ناخن ها استفاده نکنید، هم چنین در صورت قرار گرفتن در محیط های آلوده حتما پس از شستشو، سطح ناخن ها را با الکل ضدعفونی کنید.

مراجعه به ناخن کار در صورت شکسته شدن

در اولین فرصت پس از شکستن ناخن، به ناخن کار مراجعه کنید و از ترمیم ناخن هایتان در منزل جدا جلوگیری کنید زیرا این کار شما ممکن است باعث آسیب بیشتر و عفونی شدن ناخن ها شود. به هیچ عنوان از چسب های ناخن موجود در بازار استفاده نکنید زیرا همه ی آن ها ضد آب نیستند و رسیدن و ماندن آب روی سطح ناخن کاشته شده شکسته، می تواند باعث عفونت آن شود.

تمیز نگهداشتن سطح ناخن

برای تمیز کردن ناخن کاشته شده باید هر روز به مدت ۲۰ ثانیه سطح و روی ناخن هایتان را بشویید. از آنجایی که سطح زیری ناخن بیشتر در معرض آلودگی قرار می گیرد بهتر است از یک براش شستشو مخصوص برای تمیز کردن آن ها استفاده کنید. برای این کار اول از همه دستانتان را با صابون به خوبی کفی کنید و سپس با کمک براش آن ها را به نرمی تمیز کنید.

نکته آخر مراقبت از کاشت ناخن

تمیز نگهداشتن و مراقبت از کاشت ناخن با انجام موارد گفته شده در بالا به سادگی امکان پذیر است.  از آنجایی که ناخن های کاشته شده به همراه ناخن رشد می کنند، بهتر است هر دو یا سه هفته یکبار برای ترمیم به آرایشگاه مراجعه کنید. هم چنین سه ماه که از اولین کاشت ناخن گذشت، باید آن ها بردارید و به مدت سه هفته به ناخن هایتان زمان بدهید تا نفس بکشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *