میکروپیگمنتیشن چیست و چه مزایایی دارد؟

فهرست محتوا

میکروپیگمنتیشن یک روش بسیار پیشرفته برای ایجاد آرایشی دائمی یا نیمه دائمی روی همه اجزای صورت است. بسیاری از افراد فکر می کنند که از این روش فقط می توان برای خوش فرم کردن ابرو ها استفاده کرد اما ایجاد خط رویش مو، کشیدن خط لب و خط چشم نیز توسط این تکنیک قابل انجام است. اگر دچار ریزش ابرو شده اید، تحت شیمی درمانی هستید یا می خواهید ابروهایی پر و کلفت داشته باشید، این روش بهترین انتخاب است.

نحوه انجام و مراقبت میکروپیگمنتیشن

با استفاده از این روش رنگدانه های ضد حساسیت معدنی با کمک دستگاهی پیشرفته به لایه های ابتدایی پوست وارد می شوند. دستگاهی که برای این کار استفاده می شود باید کیفیت بالا و ارگونومی خوبی داشته باشد تا از لرزش های احتمالی دست جلوگیری کند و یا آن را به حداقل برساند همچنین بهتر است قابلیت تنظیم سرعت و عمق نفوذپذیری سوزن را نیز داشته باشند.

از انجایی که روی سطح پوست خراش هایی بسیار جزئی ایجاد می شود، پیگمنتر بهتر است از دستکش یکبار مصرف استفاده کند تا امکان انتقال هرگونه بیماری و عفونت را به حداقل برساند. درد این روش در مقایسه با تاتو بسیار اندک است و معمولا برای کاهش درد نیز از پمادها یا اسپری های بی حسی موضعی استفاده می کنند. زمان انجام میکروپیگمنتیشن برای هر قسمت به طور میانگین ۲۰ تا سی دقیقه است.

معمولا بعد از انجام این کار، ناحیه مورد نظر اندکی ورم می کند که می توانید با استفاده از روش هایی مانند کمپرس یخ یا پمادهای ضد التهاب این مورد را کنترل کنید. در روزهای اولیه و برای تثبیت رنگ نیز بهتر است از قرارگیری جلوی نور مستقیم خورشید جلوگیری کنید و در صورت نیاز به ضدعفونی کردن ناحیه، حتما از پیگمنتر مورد نظر راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

مزایای میکروپیگمنتیشن

حال که با این روش و نحوه انجامش آشنا شدید، در ادامه می خواهیم تعدادی از مزایای آن را بررسی کنیم.

  • با انجام این کار دیگر لازم نیست زمان زیادی را در طول روز به آرایش کردن بپردازید. همانطور که می دانید کشیدن یک خط چشم متقارن یکی از سخت ترین بخش های آرایش کردن است و میکروپیگمنتیشن این مشکل را به طور کامل برایتان حل خواهد کرد.
  • این کار بهترین گزینه برای افرادی است که به مواد آرایشی حساسیت دارند، همچنین افرادی که مشکل لرزش دست دارند و آرایش کردن برایشان سخت است می توانند با استفاده از این روش همیشه زیبا به نظر برسند.
  • بعضی از افراد بدلیل استفاده از داروهای شیمیایی خاص دچار ریزش ابرو و مو می شوند، یکی از اصلی ترین مزایای این روش این است که به صورتی کاملا طبیعی (بر خلاف تاتو) این ریزش را پنهان و زیبایی ظاهر فرد را حفظ می کند.
  • از آنجایی که این روش روی لایه ابتدایی پوست انجام می شود، نسبت به تاتو درد و خونریزی کمتری دارد.
  • متخصصین این کار به اصول متعادل سازی چهره تسلط دارند، به همین دلیل پیش از انجام میکروپیگمنتیشن با بررسی فرم چهره، بهترین نوع آرایش و مدل خط چشم را برای شما انتخاب می کنند.

نکته آخر

از آنجایی که میکروپیگمنتیشن به تخصص و تجربه نیاز دارد و هنگام انجام آن نیز باید موارد بهداشتی به صورت کامل رعایت شود، با مراجعه به سالن نامی بیوتی می توانید با خیال راحت در محیطی پاکیزه از توانایی های متخصصین و پیگمنترهای ما بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *