راهنمای انتخاب رنگ مو بر اساس تناژ پوست

فهرست محتوا

انتخاب رنگ موی مناسب یکی از مواردی است که به شدت روی زیبایی چهره شما تاثیر می گذارد و حتی مدل مویتان را نیز نمایان تر می کند. برای انتخاب بهترین رنگ باید به تناژ و رنگ پوست توجه کنید. در این مقاله ابتدا نحوه تشخیص تناژ و سپس چگونگی انتخاب رنگ را توضیح خواهیم داد.

چگونه تناژ پوستمان را تشخیص دهیم؟

پوست انسان در سه تناژ رنگی سرد، گرم و خنثی دیده می شود. پوست افراد با تناژ گرم معمولا به زردی می زند، برای تشخیص می توانید یک کاغذ سفید را در کنار صورت تمیز و بدون آرایش خود قرار دهید و اگر صورتتان به رنگ زرد یا طلایی دیده شد، احتمالا پوست گرمی دارید. این افراد معمولا چشم و موهایی سیاه و قهوه ای دارند.

افراد با تناژ پوستی سرد، پوستی صورتی رنگ دارند و چشمان رنگی نیز از ویژگی های برجسته چهره آن هاست. اگر یک کاغذ سفید را در کنار صورت آن ها قرار دهید،‌ رنگ صورت به آبی می گراید. در نهایت نیز افراد با تناژ خنثی هیچ رنگ غالبی در پوستشان ندارند و به همین دلیل نیز می توانند همه انواع رنگ مو را انتخاب کنند.

انتخاب رنگ مو متناسب با تناژ پوست

حال که با انواع تناژهای رنگی آشنا شدید، می خواهیم متناسب با آن ها رنگ مو را انتخاب نماییم.

رنگ مناسب تناژهای پوستی گرم

بهترین رنگ مو برای این افراد رنگ های قهوه ای تیره مایل به طلایی، سایه بلوند طلایی، هایلایت های قرمز در پس زمینه تیره مو و بلوطی است. از آنجایی که رنگ مو به شدت روی رنگ پوست و زیبایی تاثیر گذار است، بهتر است این افراد از رنگ های فانتزی، قرمز و شرابی یکدست دوری کنند اما اگر می خواهند تغییر محسوسی کنند و پوستشان نیز به نسبت تیره است، می توانند رنگ های بلوند عسلی و کاراملی را نیز برای موهایشان انتخاب کنند.

رنگ مناسب تناژهای پوستی سرد

اگر پوستی سرد دارید، ترجیحا رنگ های روشن مانند بلوندهای یخی، پلاتینی و قهوه ای با سایه های خاکستری را انتخاب کنید. به هیچ عنوان رنگ های طلایی، قرمز و زرد را انتخاب نکنید زیرا رنگ پوستتان را مرده می کند همچنین از رنگ هایی مانند آبی یا صورتی فانتزی که صورت شما را رنگ پریده تر نشان می دهند به شدت دوری کنید.

رنگ مناسب تناژهای خنثی

همانطور که گفتیم دست این افراد برای انتخاب رنگ کاملا باز است و می توانند همه مدل رنگی را انتخاب کنند اما رنگ های فانتزی، دودی و نسکافه ای زیبایی چهره شان را دو چندان می کند.

نکته آخر انتخاب رنگ مو بر اساس رنگ پوست

همانطور که متوجه شدید انتخاب رنگ موی مناسب پوست، به شدت روی زیبایی تاثیر گذار است. حتما پیش از رنگ کردن موهایتان با فردی متخصص مشورت کرده و صورت بدون آرایشتان را به او نشان دهید. سپردن موهایتان به آرایشگران ماهر نامی بیوتی باعث می شود که در پایان از نتیجه کار راضی باشید. در کنار رنگ کردن مو، از ابروهایتان نیز غافل نشوید و ترجیحا آن ها را یک درجه تیره تر از موهایتان رنگ کنید تا زیباتر دیده شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *