انتخاب مدل کوتاهی مو بر اساس فرم صورت

فهرست محتوا

از آنجایی که مو تاثیر بسیار زیادی روی زیبایی چهره دارد، انتخاب مدل کوتاهی مو بر اساس فرم صورت یکی از اصلی ترین نکاتی است که پیش از مراجعه به آرایشگاه باید مد نظر قرار دهید. در این مقاله قصد داریم ابتدا شما را با انواع فرم صورت و روش های شناسایی آن آشنا کنیم و سپس مدل های کوتاهی مناسب هر فرم را توضیح دهیم.

انواع فرم صورت

پیش از پیدا کردن مدل مناسب برای کوتاهی مو، با نگاه کردن به تصاویر زیر فرم صورتتان را تشخیص دهید. برای این کار جلوی آیینه بیایستید و طول صورت خود و دو عرض در ناحیه چشم ها و لب را اندازه بگیرید و با تصاویر زیر مقایسه کنید.

انتخاب مدل مناسب برای کوتاهی مو

حال که با کمک روش بالا فرم صورتتان را تشخیص دادید، با کمک راهنمای زیر می توانید مدل موی مناسب برای کوتاهی را انتخاب کنید.

مدل کوتاهی مناسب برای صورت مربعی

اگر صورت مربعی دارید پیشنهاد می کنیم موهای خود را همیشه کوتاه نگه دارید، این کار باعث پرتر نشان دادن چهره تان می شود. اگر از موی کوتاه خیلی خوشتان نمی آید می توانید از مدل های مصری که هم کوتاه هستند و هم کناره های بلندتری دارند، استفاده کنید. چتری زدن نیز جذابیت بسیار زیادی به چهره تان می دهد.

مدل کوتاهی برای صورت گرد

بهتر است با کمک روش هایی مانند مدل موی چتری و خرد یا پف دار کردن موهای بالای سر، صورت خود را کشیده تر کنید. به هیچ عنوان موی خود را پسرانه کوتاه نکنید زیرا گردی صورتتان را دو چندان می کند. اگر دوست دارید مدل های موی کوتاه را امتحان کنید، حتما طول مو را کمی پایین تر از چانه در نظر بگیرید.

موی کوتاه مناسب برای صورت قلبی

از آنجایی که این افراد خودشان پیشانی پهنی دارند، بهتر است از مدل های پسرانه بسیار کوتاه که پیشانی را پهن تر می کند دوری کنند. مدل موی چتری بهترین گزینه برای این افراد است زیرا بزرگی پیشانی در زیر چتری های جذاب پنهان می شود.

مدل موی کوتاه برای صورت لوزی

اگر صورت لوزی دارید دستتان برای انتخاب مدل کوتاهی مو بسیار باز است زیرا همه مدل های مو به صورتتان می آید. بهتر است از مدل هایی که بیش از حد شلوغ هستند دوری کنید زیرا صورت شما را کشیده تر می کنند.

کوتاهی مناسب صورت الماسی شکل

از آنجایی که این افراد پیشانی کوچکی دارند، بهتر است مدل هایی را استفاده کنند که باعث پهن تر و چشمگیر شدن پیشانی می شوند. این افراد بهتر است از موهای بسیار کوتاه که استخوان گونه آن ها را نمایان می کند دوری کنند و ترجیحا مدل های بلند را برای کوتاهی و مرتب کردن مو انتخاب کنند.

مدل موی مناسب صورت بیضی

صورت بیضی نیز یکی از بهترین فرم صورت هاست و همه مدل کوتاهی مو به آن ها می آید، تنها نکته ای که باید رعایت کنند این است با خرد کردن موها در اطراف چانه و گونه می توانند کشیدگی زیاد صورت را متعادل تر کنند.

مدل موی مناسب صورت مستطیلی

مدل های پسرانه بسیار کوتاه که صورت را گردتر نشان می دهند، بهترین گزینه برای این افراد است. تنها مدل ممنوعه ای که برای افراد با صورت مستطیلی وجود دارد، مدل های مصری است که توجه را به سمت چانه این افراد جلب می کنند.

مدل موی مناسب صورت مثلثی

اصلی ترین نکته ای که این افراد باید رعایت کنند این است که موهایشان را پر حجم نشان دهند زیرا این کار باعث می شود که پیشانی عریض تر دیده شود. مدل موهای سرخپوستی و شلوغ بهترین گزینه برای این افراد است زیرا توجه را به سمت بالای صورت جلب می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *